Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Wenezuela leży w północnej części Ameryki Południowej. Od północy oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego. Od zachodu graniczy z Kolumbią, od południa - z Brazylią, a od wschodu - z Gujaną. Turystów zachwyca piękno krajobrazu, dziewicze dżungle, rozległe tereny trawiaste, zwane llanos, oryginalne góry stołowe - tepuis, wysokie górskie pasma Andów, wspaniałe morskie wybrzeża i liczne wyspy otoczone krystalicznie czystą wodą.
Wiecej

Spot


Śmiało można powiedzieć, że spot w El Yaque zapewnia świetne warunki prawie dla każdego. 300 metrowy odcinek płytkiej 1,5 metrowej wody jest bardzo pomocny przy nauce i doskonaleniu manewrów. Początkujący mogą trenować pierwsze ślizgi, średnio zawansowani start z wody i zwrot w ślizgu a zaawansowani manewry freestylowe. Napisaliśmy prawie dla każdego ponieważ w El Yaque nie ma rasowej fali. El Yaque jest natomiast rajem dla miłośników freestylu. Tu mieszkają tacy mistrzowie jak jak Ricardo Cambelo i Cheo Diaz - każde ich wyjście na wodę jest niezapomnianym przeżyciem. Akwen treningowy jest płaski przy brzegu, dalej choppy, w morzu fale sięgają 1,5 – 2 metrów.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Coche jest małą wyspą odległą 12 km od Margarity, możemy się tam dostać łodzią lub promem – przeprawa trwa 20 minut. Woda na Coche jest idealnie płaska gdyż wiatr wieje od brzegu. Długa 3 kilometrowa piaszczysta plażą, czysta niebieska woda, stały równy wiatr i brak tłumów jest świetną rekomendacją dla kiterów.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


El Yaque położone na wyspie Margarita kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Wenezueli często nazywana jest "Perłą Karaibów”. Piękne piaszczyste plaże, słońce, pewny silny wiatr zapraszają wszystkich miłośników windsurfingu i kitesurfingu. Naprzeciwko Margarity znajduje się mała wyspa Coche co powoduje wzmocnienie siły wiatru, gdyż występuje tu efekt dyszy. Najlepszym okresem by odwiedzić Margarite jest jesien i zima (październik do maja). Wiatr rano wieje z siłą 3 – 5 stopni Beauforta by pod wieczór wzmocnić swą moc do 4 – 7 Beuforta. Wiatr wiejący z siłą 25 węzłów, temperatura powietrza 29 stopni Celsjusza, temperatura wody 28 stopni, płytka woda, wiatr wzdłuż brzegu – czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do windsurfingu i kita. W El Yaque działa wiele szkółek windsurfingowych Planet Windsurf, Vela, Fanatic Boarders Center i inne.
Wiecej

Zakwaterowanie


Hotel Coche Paradise 3+*/Coche położony przy bazach kitowych.
Cena od 4419 PLN /All Inc./12 dni
Hotel Punta Blanka 4*/Coche, cena od - 4965 PLN /All Incl./12 dni
Hotel Surf Paradise 3*+/ El Yaque położony przy kilku bazach windsurfingowych.
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl