Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Windsurfing i kite na Tenerifie kojarzą się z miasteczkiem El Medano. Tutaj na południowo – wschodnim wybrzeżu Tenerify pasat dostaje przyspieszenia dzięki specyficznemu ukształtowaniu wybrzeża. 300 dni w roku wiatr wieje z siłą powyżej 4 stopni Beuforta. Klimat jest łagodny, zimą temperatura powietrza zwykle bywa około 20 stopni C, latem 26 stopni C. Temperatura wody nigdy nie spada poniżej 19 stopni.
Wiecej

Spot


W El Medano pływa sie na 2 spotach: El Medano, duża bezpieczna zatoka oferująca dobre warunki do freeridu i kita. Cabezo, plaża dla dobrze pływających głownie wave. Cechy charakterystyczne spotu to: wąskie wyjście na wodę, rafa wokół i latający ponad głowami lokalesi. Polecam tylko dobrze pływającym deskarzom oraz ekspertom kita.
Wiecej

Zakwaterowanie


Hotel El Medano *** położony bezpośrednio przy plaży El Meadno, 7 km od lotniska Reina Sofia, 60 km od stolicy wyspy Santa Cruz, 20 km od Plya de Las Americas.
CENA: od - 1940 PLN / 2 posiłki / 7 DNI
Durazno Sur, apartamentowiec położony przy głównym rynku, 50 m od plaży i 200 metrów do spotu Medano. Do Cabezo jest 10 minut pieszo lub 5 min autem. W pobliżu sklepy, kawiarenki, bary. Apartamenty z jedną lub dwoma sypialniami, posiadają salon i w pełni wyposażoną kuchnię. Pianki i kity można trzymać na balkonie.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Sprzęt windsurfingowy i kitowy można wypożyczyć w bazie przy hotelu Playa Sur Surf Center Playa Sur w zatoce El Medano lub w OTC Windsurf - El Médano and The Official Test Centre . W zatoce Cabezo nie ma wypożyczalni, można jedynie przechować sprzęt w odległej o 50 m od spotu przechowalni. Wiatr wieje zwykle skośnie do brzegu z lewej strony. Latem wiatr jest silny i regularny zimą słabszy i mniej regularny. Fale są większe zimą ale i latem zapewniam, że dla większości z nas będą wystarczające.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe

Na kicie da sie pływać zarówno w El Medano jak i Cabezo. Szkolenie prowadzone jest w stacji windsurfingowej i kitowej przy hotelu Playa Sur w El Medano. W Cabezo jest mało miejsca na start i lądowanie a na wodzie duże fale i spory tłok – polecam tylko ekspertom. W Medano jest duża plaża także jest w miarę bezpiecznie. Należy wystrzegać się zawietrznej strony gdzie są skały a na nich pod wodą jeżowce. W przypadku problemów na wodzie hiszpańska straż wodna działa bardzo sprawnie wystarczy znać i korzystać z telefonu alarmowego.
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl