Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Tarifa jest nazywana windsurfingową i kitową stolicą Europy. Mała Andaluzyjska wioska rybacka stała się znaczącym europejskim centrum turystyki windsurfingowej i kitowej. W Tarifie jest więcej sklepów kitowych i windsurfingowej niż w jakimkolwiek innym miejscu ziemi. Swoja popularność Tarifa zawdzięcza świetnym warunkom pogodowym i niepowtarzalnej atmosferze tu panującej.
Wiecej

Spot


Na Taryfie jest kilka spotów i wybór najlepszego zależy od siły i kierunku wiatru. Valdevaqueros, duża bezpieczna piaszczysta plaża głównie kitowa. Przy plaży Club Mistral posiada swoja bazę SkyRiders. Hotel Huricane, stacja Clubu Mistral, przy Poniente dobre warunki do wave, przy Levante który jest często porwisty miejsce dość trudne szczególnie dla początkujących deskarzy ze względu na wystającą z wody rafe. Las Dunas, w pobliżu Valdevaqueros, bezpieczny spot szczególnie przy mocnym Levante. Cańos de Meca, najlepszy spot wave odległy o 40 km od Tarify. Ostatnio kolejna baza - Aos Surf center powstała przy nowym spocie Zahara de Los Atunes, mieszczącym się około 30 km na północny zachód od Tarify.
Wiecej

Zakwaterowanie


Tarifa jest bardzo znanym kurortem i w sezonie letnim jest trudno znaleźć miejsce zakwaterowania. Radzimy więc zrobić rezerwacje ze sporym wyprzedzeniem. Przy nowym spocie Zahara de Los Atunes, mieszczącym się około 30 km na północny zachód od Tarify można wynająć apartamenty leżące w sąsiedztwie bazy. Zlokalizowane są tu też hotele Melia Atlanterra 4*, El Cortijo de Zahara 4*.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


ION CLUB Vdevaqueros. Otwarty od marca do listopada w godzinach 10.30 – 18.30 Woda ,,choppy” podobna do zatoki przy silnym zachodnim wietrze. Woda ,,choppy” podobna do zatoki przy silnym zachodnim wietrze. Lekcje prowadzone w wielu językach w tym również po polsku. Klub posiada około 70 desek i 100 pędników w wielkości 3,0 – 7,3 m. ION CLUB Hurricane otwarty od 1 maja do końca pazdziernika. Spot z wodą choppy. Lekcje prowadzone w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim. Club posiada 50 desek i 70 pędników. Baza - Aos Surf Center Zahara powstała przy nowym spocie Zahara de Los Atunes, mieszczącym się około 30 km na północny zachód od Tarify prowadzi wypożyczalnie sprzętu i szkolenia.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Tarifa w ostatnich latach stała się kitesurfingowym centrum Europy. Tutaj jest największa ilość szkół i sklepów kitowych i tutaj wszyscy producenci sprzętu mają sklepy firmowe i centra testowe. Co roku we wrześniu na plaży Valdevaqueros odbywają się zawody Pucharu Świata zawodowców PKRA. Szkolenie i wypożyczalnie sprzętu prowadzą ION CLUB, nowa baza Aos Surf Center Zahara powstała przy nowym spocie Zahara de Los Atunes. Zlokalizowana jest też tu Polska Szkoła Kitesurfingu KITE RELAX
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl