Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Soma Bay położona jest 55 km na południe od Hurghady pomiędzy Makadi Bay a Safagą oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Transfer z lotniska w Hurghadzie do hoteli w Soma Bay trwa około 45 minut. Miejscowość to też raj dla nurków i amatorów gry w golfa. Obok doskonałych warunków do sportów wodnych Soma Bay ma do zaoferowania bardzo dobry standard hoteli i spokojną sprzyjającą odpoczynkowi okolicę. Znajdują sie luksusowe hotele, kafejki i restauracje.
Wiecej

Zakwaterowanie


Hotel Soma Bay Palm Royal Resor 5* (dawny Intercontinental Abu Soma Resort 5*)
Cena od: 2559 PLN /os./ 7 dni
Hotel położony przy Centrum Surfmotion w Soma Bay.
Hotel Caribbean World Resort 5*
zlokalizowany przy stacji - Planet Allsports.
Wyloty co tydzień z wszystkich większych miast Polski.

Więcej ofert na stronie:
http://www.bosporttravel.pl
Wiecej

Spot


Akwen w zatoce Soma Bay jest przeznaczony dla zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych surferów. Wiatr wieje skośnie od brzegu co oznacza, ze woda jest płaska jak stół. Dobre warunki dla miłośników szybkiego pływania, Freestyle i nauki zwrotu w ślizgu. Dodatkową zaletą Soma Bay jest długi pas płytkiej wody. Zatoka jest bezpieczna ponieważ na zawietrznej jest długa mielizna ograniczająca możliwość ,,wywiania” zawodnika.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Baza windsurfingowa Surf Motion znajduje się 50 m od wody, bezpośrednio przy spocie. Hotel Intercontinental Abu Soma jest w odległości krótkiego spaceru. Baza wyposażona jest w sprzęt Neil Pryde, J.Pi Fanatic. Obok Hotelu Caribbean World Resort ***** zlokalizowana jest baza Planetallsports SOMA BAY posiadajaca sprzęt windsurfingowy firmy Fanatic i North Sails oraz kitowy deski i latawce firmy North Kiteboarding z 2009/10.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Akwen oferuje bardzo dobre warunki do nauki i doskonalenia kitesurfingu. Po lewej stronie bazy Surf Motion jest 2 kilometrowy odcinek płytkiej wody przeznaczony dla kiterów. Głębokość wody kształtuje się od 30 – 60 cm. W czasie odpływu woda w zatoce robi się zbyt płytka żeby ćwiczyć. W tym czasie jest możliwość pływanie na zewnątrz zatoki po za płycizną. Należy zwrócić szczególną uwagę przy nauce skoków by nie ćwiczyć na za płytkiej wodzie gdyż grozi to kontuzją. Baza posiada przechowalnie sprzętu, zapewnia asekuracje na wodzie i jest wyposażona w kompresor.
Obok Hotelu Caribbean World Resort 5* zlokalizowana jest baza Planet Allsports SOMA BAY Baza prowadzi szkolenie i wypożyczalnie sprzętu windsurfingowego i kitowego.
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl