Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Windsurfing, kitesurfing, snowboard - Aktualnosci

Pompowane koszulki asekuracyjne Bo Vest

Zdjecie
dodano: 2015-05-02
Prowadząc przez wiele lat szkołę windsurfingu poszukiwałem dobrej kamizelki asekuracyjnej, zarówno dla osób uczących się, jak również dla dobrze pływających. Produkt, który mnie interesował powinien być lekki, nie krępujący ruchów, zajmujący mało miejsca w bagażu lotniczym i nie rzucający się w oczy, gdy jej używasz.
Z czasem nastała era kita. Poszukiwania kamizelki nadal trwały i stały się jeszcze bardziej aktualne, gdyż podczas uprawiania kitesurfingu bywa, że latawiec potrafi odlecieć lub traci powietrze, wówczas użytkownik zostaje na wodzie z mało wyporną deską. Podczas pracy przy naprawianiu tuby do kitów zrodził się pomysł by wmontować zbiornik powietrza do lycry. Użytkownik w razie konieczności napełnia wydychanym powietrzem zbiorniki przez zawór kitowy z systemu one pump.
Prace nad optymalnym kształtem zbiorników trwały kilka miesięcy. Na początku robiliśmy dwa niezależne zbiorniki powietrza z przodu i z tyłu lycry. Mieliśmy wtedy problem z podjeżdżaniem koszulki do góry po napompowaniu. Szukaliśmy dalej kształtu tub, gdyż chcieliśmy uzyskać efekt tradycyjnego koła ratunkowego. Po kolejnych próbach udało się wykonać jeden zbiornik który znajduje się z przodu, z tyłu i pod rękami.
12 miesięcy testowaliśmy kilka koszulek i testy wypadły bardzo zadowalająco. Pływając w koszulkach zauważyliśmy również, że po lekkim napompowaniu zdecydowanie zwiększa się izolacja termiczna – co poprawia komfort pływania i bezpieczeństwo w zimnej wodzie. Koszulkę można używać zarówno na piance jak i pod nią.

Bovest.pl - kapok i kamizelka ratunkowa w jednym

Maciej Boszko
maciek@bosport.plzobacz całą galerię

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl
Zobacz galerie
BoVest