Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Paros to wyspa na Morzu Egejskim, w archipelagu Cyklady, o pow. 165 km², ok. 9600 mieszkańców. W jej centrum wznosi się wysoki na 771 m Profitis Ilias (Marpessa), na którego południowym zboczu, niedaleko klasztoru Hagios Minas, znajduje się kamieniołom słynnego marmuru. Na Paros urodził się poeta Archiloch.
Wiecej

Spot


Paros to miejsce gdzie można szkolić się przez cały rok, z długą płytką, spokojną strefą brzegową i piaszczystym dnem. Wiatr boczny do brzegu sprawia że panują tam idealne warunki dla początkujących, średnio lub zaawansowanym kitowców lub windsurfingowców.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Na Paros zlokalizowanych jest kilka szkółek windsurfingowych: www.parosurf.gr www.paroswindsurf.com, www.force7paros.gr
Wiecej

Zakwaterowanie


Hotel Holiday Sun położony jest ok 600 m od baz kitowych w Pounda Bay, naprzeciwko spokojnej wyspy Antiparos, 8 km od Parikia (główny port i 5 km od lotniska.
Hotel Paros Bay charakteryzuje tradycyjna architektura Cyklad i niesamowity widok na zatokę Parikia. Do dyspozycji gości basen, centrum odnowy biologicznej, bezpłatny Internet, restauracja, bar. Pokoje posiadają balkon lub taras z pięknym widokiem na ogród lub na morze. Hotel położony jest w bardzo cichej okolicy, z bezpośrednim dostępem do pięknej piaszczystej plaży, w odległości 2,5 km od Pariki i ok.8 km od baz kitowych w Pounda.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Baza Paros kite Pro Center była współorgaizatorem PKRA World Cup w 2005 oraz KPWT World Tour w 2008. Położona jest przy piaszczystej plaży Pounda na zachodnim brzegu wyspy. Spot ten dzieki stałym wiatrom, płaskiej wodzie, dużej przestrzeni stał sie idealnym miejscem do uprawiania kiteboardingu.
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl