Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Maroko jest krajem mistycznym. Kilka tysięcy lat historii i wpływy kultur: Berberyjskiej, Rzymskiej i Arabskiej ukształtowały Maroko w kraj wielobarwny i pełen niespodzianek. Czasami w Maroku można mieć wrażenie, że jesteśmy w Andaluzji lub na południu Francji. Na zachodnim wybrzeżu Atlantyku znajduje się Essaouira duży port w przeszłości ważne centrum handlu. Dzisiaj Essaouira jest ośrodkiem turystycznym, portem jachtowym i rybackim. Maroka jak i cały afrykański świat zmienia się ale można tam jeszcze znaleźć niepowtarzalny urok i smak przygody.
Wiecej

Spot


Spot położony jest przy długiej i szerokiej piaszczystej plaży niedaleko portu i zabytkowego centrum miasta. Spot jest dobry dla początkujących i zaawansowanych kiciarzy i windsurferów uczących sie pływać na fali. Wiatr wieje z prawej strony ,,side shore” lub lekko od brzegu. Latem wiatr jest silny a fala mała, zimą odwrotnie, wiatr słabszy a fala duża.
Wiecej

ZakwaterowanieHotel Riad Al Madina 3*
Cena od: 2133 PLN /osoba/ śniadania
Hotel Riad Essaouira Wind Palace 3*
Cena od: 2140 PLN /osoba/ śniadania
Atlas Essaouira 5*
Cena od: 3091 PLN /osoba/ 2 posiłki
Le Medina Essaouira Thalassa Sea & Spa 5*
Cena od: 3029 PLN/osoba/ śniadania
Sofitel Mogador Golf 5*
Cena od: 3747 PLN /osoba/ śniadania
Ceny obejmują: przelot, transfery, zakwaterowanie 7 dni, wyżywienie zgodnie z opisem, podstawowe ubezpieczenie.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


ION CLUB jest otwarty cały rok w godzinach 9.00 – 18.00, posiada 70 desek Mistral i 110 pędników North Sails ( 3,0 – 7,5 m). Kursy prowadzone są językach: angielskim, francuskim, arabskim i hiszpańskim. Klub posiada łódź ratunkową. ION CLUB organizuje wyjazdy na spoty wave do Moulay i Sidi Kaouki. W trakcie tych wypraw ubezpieczenie sprzętu nie działa. Bazy Magic Fun Essaouira & Moulay posiadają deski Fanatic, pędniki Neil Pryde ( 80 pędników w wielkościach 1,9 – 7,2). Pianki, trapezy i linki trapezowe w cenie wypożyczenia.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Essaouira jest doskonałym miejscem do kitesurfingu. Duża piaszczysta plaża, dużo miejsca na wodzie i na lądzie, bezpieczne dno. Kity zwykle spływają na zawietrzną stronę zatoki ponieważ jest tam równiejszy wiatr i regularne fale. Woda za falą jest zupełnie płaska także obok wave można ćwiczyć freestyle. Szkolenia prowadzi ION CLUB Essaouira - Morocco.
Wiecej

Galeria


Zobacz zdjęcia z Maroko
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl