Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Windsurfing, kitesurfing, snowboard - Aktualnosci

Karolina wygrywa zawody w Maroku

Zdjecie
dodano: 2013-03-25
Wielki sukces Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda!
Najlepsza polska zawodniczka, zeszłoroczna Mistrzyni Świata Karolina Winkowska, ponownie triumfowała w zawodach Pucharu Świata w kitesurfingu PKRA zdobywając I miejsce.
Pierwsze w tym roku zawody z cyklu Pucharu Świata PKRA odbyły się między 19 a 24 marca w miejscowości Dakhla w Maroku. Na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy ze światowej czołówki w kitesurfingu. Karolina Winkowska nie miała łatwego zadania, gdyż w zawodach brały udział jej największe rywalki – Hiszpanka Gisela Pulido i Brazylijka Bruna Kajiya. Dzięki spektakularnym i dynamicznym ewolucjom, Karolina po raz czwarty z rzędu wygrała zawody pucharu świata we Freestyle’u, a Gisela i Bruna zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.
W tych zawodach zawodniczka Teamu Forda wygrała najpierw pojedynczą eliminację, a dwa dni później triumfowała w podwójnej eliminacji, wgrywając z Giselą Pulido w finałowym heacie. Zwycięstwo zapewniły jej takie triki jak blind judge, slim chance czy kgb .
Wyniki Pucharu Świata PKRA we Freestyle:
Kobiety:
1. Karolina Winkowska (Polska)
2. Gisela Pulido (Hiszpania)
3. Bruna Kajiya (Brazylia)
Mężczyźni:
1. Alex Pastor (Hiszpania)
2. Marc Jacobs (Nowa Zelandia)
3. Youri Zoon (Holandia)
Gratulujemy sukcesu naszej kitesurferce i trzymamy kciuki za jej występ w następnych zawodach pucharu świata, które odbędą się w kwietniu we Francji! Karolinę będzie można spotkać w Polsce już w maju, podczas pierwszych zawodów z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013, 17-19 maja w Chałupach.

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl