Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Jerico jest sławne od roku 1984 gdy ,,Washington Post” ogłosił plażę w Jerico jako jedną z 10 najładniejszych plaż świata. Dodając do tego fantastyczne warunki wietrzne wydaje się, że to spot doskonały. Jerico było małą rybacką wioską i taką pozostało. Od lat osiemdziesiątych Jerico zostało objęte programem Ochrony przyrody a od roku 2002 powstał tu Park Narodowy. Władze lokalne dbają o to by hotelowa infrastruktura była wkomponowana w unikalną przyrodę Jerico.
Wiecej

Zakwaterowanie


Vila Kalango ***+
Pousada Wind Jeri ***
Pousada Surfing Jeri *** oraz inne.
Wiecej

Spot


Jericoacoara znana jest jako fascynujące miejsce do spędzenia wakacji. Wystarczy powiedzieć, że od lipca do stycznia wiatr wieje codziennie z siłą powyżej 20 węzłów a temperatura wody nie spada nigdy poniżej 26 stopni C. Miejsce to należy do najbardziej wietrznych miejsc w Brazylii i na świecie. Pasat wiejący od wieków pojawia się w czerwcu i wieje do stycznia/lutego. 90 % dni w tym okresie można używać żagli 4,2 – 4,7 m przez 6 godzin dziennie. Spot Jerico oferuje zróżnicowane warunki pływania od płaskiej wody poprzez akwen freeridowy do niezłego pływania wave. Na tym samym spocie można ćwiczyć freestyle na płaskiej wodzie i wave który się tworzy przy wejściu do zatoki.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Club Vento położony jest przy długiej piaszczystej zatoce. Pływanie tu jest bezpieczne i zróżnicowane co oznacza, że każdy może wybrać akwen treningowy dopasowany do umiejętności. Istnieją tu 3 główne spoty:
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl