Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje windsurfingowe

Zdjecie
El Yaque położone na wyspie Margarita kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Wenezueli często nazywana jest ,,Perłą Karaibów”. Piękne piaszczyste plaże, słońce, pewny silny wiatr zapraszają wszystkich miłośników windsurfingu i kitesurfingu. Naprzeciwko Margarity znajduje się mała wyspa Coche co powoduje wzmocnienie siły wiatru gdyż występuje tu efekt dyszy. Najlepszym okresem by odwiedzić Margarite jest jesien i zima (października do maja). Wiatr rano wieje z siłą 3 – 5 stopni Beauforta by pod wieczór wzmocnić swą moc do 4 – 7 Beuforta.
Wiatr wiejący z siłą 25 węzłów, temperatura powietrza 29 stopni Celsjusza, temperatura wody 28 stopni, płytka woda, wiatr wzdłuż brzegu – czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do windsurfingu i kita?
El Yaque znane jest również ze świetniej atmosfery i życia towarzysko – rozrywkowego. Po zmroku który na Karaibach zapada dość wcześnie plaża zaczyna żyć i pulsować wraz z wieloma barami i klubami nocnym.
Polecamy również wycieczki: do Delty Orinoko (2 dni), i do odległej o 150 km wyspy Los Roques. Inną atrakcją wyspy są zakupy w lokalnych marketch które oferują egzotyczne pamiątki w umiarkowanych cenach.
W El Yaque działa wiele szkółek windsurfingowych Planet Windsurf, Vela, Fanatic Boarders Center i inne.

zobacz całą galerię

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl
Zobacz galerie
Wenezuela - Coche
Wenezuela - Canaima
Wenezuela - Wodospoady
Hotel Punta Blanca