Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne

Zdjecie
Windsurfing i kite na Tenerifie kojarzą się z miasteczkiem El Medano. Tutaj na południowo – wschodnim wybrzeżu Tenerify pasat dostaje przyspieszenia dzięki specyficznemu ukształtowaniu wybrzeża. 300 dni w roku wiatr wieje z siłą powyżej 4 stopni Beuforta. Klimat jest łagodny, zimą temperatura powietrza zwykle bywa około 20 stopni C, latem 26 stopni C. Temperatura wody nigdy nie spada poniżej 19 stopni. Wyspa obok znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych posiada również wiele atrakcji turystycznych. Wulkan Teide osiąga wysokość 3718 m n.p.m i jest najwyższą górą w Hiszpanii i 3 najwyższym wulkanem na naszej planecie. Szczyty wulkanu są prawie zawsze ośnieżone także jadąc na wycieczkę uprzedzam o konieczności zabrania kurtek. Loro Park z dużym oceanarium jest drugim punktem programu turystycznego. Ci z was którzy będą w terminie karnawału powinni zabrać ze sobą przebranie. Karnawał w Santa Cruz jest uważany za najciekawszy w Europie. Niewielka Tenerifa posiada dość zróżnicowany klimat. Południe wyspy jest suche a północ wilgotna z roślinnością subtropikalną.
Na Tenerifę latają samoloty czarterowe z Polski zarówno zimą jak i latem. Lotnisko jest oddalone zaledwie o kilka kilometrów od El Medano.
Przelot z Warszawy do:
Tenerife Sur, Fuerteventura, trwa ok. 6 godzin
Na kontynencie – nie ma różnicy w stosunku do czasu polskiego. Na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje czas środkowoeuropejski + 1 godzina. Elektryczność: 220 V/50 Hz. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu z Hiszpanii lub dowód osobisty. Przy pobytach do 90 dni, wiza nie jest potrzebna. Akceptowane jest polskie prawo jazdy. Mandaty za wykroczenia drogowe inkasowane są w gotówce. Nie są wystawiane mandaty kredytowe dla zagranicznych pojazdów.
Jednostką monetarną jest Euro (EUR) = 100 centów. Walutę można wymieniać w recepcji hotelowej, w bankach (9:00-14:00; w soboty 9:00-13:00) lub w kantorach (Cambio).
Na kontynencie – dozwolony bezcłowy wwóz towarów w ilościach do własnego użytku. Wyspy Kanaryjskie – w przepisach celnych nie są uznawane jako część Unii Europejskiej w związku z tym mają zastosowanie przepisy celne korzystne dla turysty - przy zakupie towarów nie płaci podatku VAT. Wolne od cła są ubrania, rzeczy osobiste, kamery video, aparaty fotograficzne, CD, magnetofony. Można również wwieźć lub wywieźć: 1 litr alkoholu, 2 litry wina, 50 ml wody toaletowej, 60 ml perfum, 200 szt. papierosów oraz pamiątki o łącznej wartości 240 USD. Surowo karane są przestępstwa związane z narkotykami. Posiadanie narkotyków może być karane jeśli zachodzi podejrzenie, że miały służyć do rozpowszechniania. Nie wymagane są żadne szczepienia. Do korzystania z publicznej służby zdrowia i podstawowych usług medycznych uprawnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można otrzymać w oddziale NFZ. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 45-60 Euro a 1-dniowy pobyt w szpitalu (bez zabiegów) 85-180 Euro. Zalecane jest wykupienie ubezpieczenia prywatnego, które w razie konieczności pokryje koszty leczenia w prywatnych szpitalach i klinikach jak również transport medyczny do kraju. Zaleca się zabranie środków chroniących skórę przed słońcem. Napiwki są powszechnie przyjęte za usługi w hotelach i restauracjach oraz na parkingach, stacjach benzynowych i w taksówkach. Zwyczajowo zostawia się 10% wartości rachunku. Wydział Konsularny: przy ambasadzie RP, C/Guisando 23-bis, 28035 Madrid, Tel. 0034 91 373 60 49; 376 95 42 lub 44 Tel. Dyżurny po godz. 17:00 0034 91 376 95 53. Konsulat w Barcelonie: Avda.Diagonal, 593-595, 08014 Bacelona, Tel. 0034 93 322 72 34.

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl