Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne

Zdjecie
Na Tarifie możemy spotkać 2 główne kierunki wiatru: Levante i Poniente. Lewante wiejący ze wschodu osiąga siłę 6 – 8 stopni Beuforta i potrafi wiać tygodniami bez przerwy. W miesiącach letnich Levante jest dobry dla deskarzy pływających na małych żaglach z mocnym prze żaglowaniem. Kitowanie przy Levante polecam tylko zaawansowanym. Poniente jest wiatrem wiejącym z zachodu, o równej sile – doskonały dla deskowego freeridu i kita. Swell przychodzący gdy wieje Poniente z Atlantyku zadowoli wszystkich poszukujących fali.
Okolice Tarify i Malagi są również bardzo interesujący turystycznie. Afrykę widać po drugiej stronie Giblartaru. Po 35 minutowym rejsie możemy zwiedzić miasto Tanger w Maroku. Polecamy wykupienie zorganizowanej wycieczki ponieważ indywidualna podróż bywa kłopotliwa ze względu na zbytnią ,,gościnność” Arabską. Kilkusetletnie panowanie Arabskie odcisnęło piętno na całym regionie. W samym sercu Tarify stoi zbudowany w 960 roku przez kalifa Abderramana III warowny zamek. Stare miasto jest centrum rozrywkowym miasta gdzie ludzie wiatru i wody wzmacniają siły po dniu pełnym wysiłku. Tarifa jest najdalej na południe wysuniętym i najbliższym Afryki stałym lądem Europy. To powoduje dobra pogodę przez cały rok. Zimą można dość często spotkać deszcz ale temperatura rzadko spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Latem można pływać w szortach lub krótkiej piance, jesienią w piance z krótkimi rękawami a zimą i wiosną trzeba wcisnąć się w długi steamer.
Na Tarifę najlepiej dostać się samolotem do Malagi. W sezonie letnim są dostępne loty czarterowe z Warszawy. W ciągu całego roku można korzystać z ekonomicznych linii Norvegian Air, 2 razy w tygodniu z Warszawy. Transfer z Malagi do Tarify trwa około 2 godzin.
Przelot z Warszawy do Malagi trwa ok. 4 godzin 30 min. Na kontynencie – nie ma różnicy w stosunku do czasu polskiego. Elektryczność: 220 V/50 Hz. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu z Hiszpanii, dowód osobisty 6 miesięcy. Przy pobytach do 90 dni, wiza nie jest potrzebna. Akceptowane jest polskie prawo jazdy. Mandaty za wykroczenia drogowe inkasowane są w gotówce. Nie są wystawiane mandaty kredytowe dla zagranicznych pojazdów. Jednostką monetarną jest Euro (EUR) = 100 centów. Walutę można wymieniać w recepcji hotelowej, w bankach (9:00-14:00; w soboty 9:00-13:00) lub w kantorach (Cambio). Na kontynencie – dozwolony bezcłowy wwóz towarów w ilościach do własnego użytku. Surowo karane są przestępstwa związane z narkotykami. Posiadanie narkotyków może być karane jeśli zachodzi podejrzenie, że miały służyć do rozpowszechniania. Nie wymagane są żadne szczepienia. Do korzystania z publicznej służby zdrowia i podstawowych usług medycznych uprawnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można otrzymać w oddziale NFZ. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 45-60 Euro a 1-dniowy pobyt w szpitalu (bez zabiegów) 85-180 Euro. Zalecane jest wykupienie ubezpieczenia prywatnego, które w razie konieczności pokryje koszty leczenia w prywatnych szpitalach i klinikach jak również transport medyczny do kraju. Zaleca się zabranie środków chroniących skórę przed słońcem. Napiwki są powszechnie przyjęte za usługi w hotelach i restauracjach oraz na parkingach, stacjach benzynowych i w taksówkach. Zwyczajowo zostawia się 10% wartości rachunku. Wydział Konsularny: przy ambasadzie RP, C/Guisando 23-bis, 28035 Madrid, Tel. 0034 91 373 60 49; 376 95 42 lub 44 Tel. Dyżurny po godz. 17:00 0034 91 376 95 53. Konsulat w Barcelonie: Avda.Diagonal, 593-595, 08014 Bacelona, Tel. 0034 93 322 72 34.


zobacz całą galerię

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl
Zobacz galerie
Tarifa_01
Tarifa 2007