Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne

Zdjecie
Przelot z Warszawy do Agadiru trwa ok. 4 godz. Czas środkowoeuropejski - 1 godzina. Sklepy są czynne w godzinach 10:00-17:00 i 20:00-22:00. Hipermarkety przeważnie są otwarte przez 7 dni w tygodniu.
Poczta i urzędy państwowe pracują w godzinach 9:00-12:00 i 15:00-18:00. Banki są czynne w godzinach 9:00-17:00 z przerwą na obiad.
Dniami wolnymi od pracy są sobota i niedziela. W piątek – dzień głównych modlitw, niektóre sklepy i urzędy przestają funkcjonować od południa. Elektryczność: 220 V/50 Hz. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Maroka. Wiza nie jest wymagana przy wyjazdach turystycznych nie dłuższych niż 90 dni. Wskazane jest międzynarodowe prawo jazdy (ale nie jest to obowiązkowe). Jednostką monetarną jest marokański dirham (MAD) = 100 centymów. Nie jest wymienialny poza Marokiem. 1USD = ~9,05 MAD; 1 EUR = ~10,70 MAD. Bankomaty są dostępne we wszystkich większych miastach oraz w ośrodkach turystycznych. Przy wjeździe należy zadeklarować wwożone dewizy. Wywóz marokańskiego dirhama jest zabroniony. Przy wyjeździe na podstawie urzędowego dowodu wymiany można się ubiegać o ponowną wymianę dewiz: dirhamy na walutę. Przemyt, konsumpcja i handel narkotykami są surowo zabronione. Kara wynosi 5-10 lat więzienia oraz grzywnę 500 - 50 000 Euro. Nie wymagane są żadne szczepienia. Przed wylotem zalecany jest kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, gdzie można otrzymać bieżące zalecenia dotyczące wyjazdu. Należy przestrzegać zasady podwyższonej ostrożności i higieny przy spożywaniu posiłków (wodę pić przegotowaną lub oryginalnie zamkniętą, dokładnie myć owoce i warzywa, często myć ręce). Zaleca się zabranie środków chroniących skórę przed słońcem (filtr minimum 15-20 UV). Należy również pamiętać o nakryciu głowy oraz okularach. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 10-30 USD a 1-dniowy pobyt w szpitalu (bez zabiegów) 50 USD. Ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków jest obowiązkowe. Należy zwrócić uwagę na ubiór. Noszenie poza rejonami turystycznymi krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych jest uznawane za niestosowne. Zwłaszcza w okresie Ramadanu (świętego miesiąca muzułmanów) turyści proszeni są o nie prowokowanie swoim zbyt śmiałym strojem. W meczetach i miejscach świętych obowiązuje bezwzględnie zakrycie ciała, w niektórych miejscach łącznie z nakryciem głowy. Napiwki są bardzo popularne i powszechne za usługi, zwłaszcza w hotelach i restauracjach. Zwyczajowo zostawia się ~5-10 % rachunku. Konsulat RP9, rue d’Alger, Casablanca, Maroc, Tel. 00212-48 279138; 296031


zobacz całą galerię

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl
Zobacz galerie
Marocco_01