Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Gran Canaria jest jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich usytuowaną na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.
Wiecej

Spot


Gran Canaria jest dobrze znana w windsurfingowym światku. Tu wychował się i trenował Bjorn Dunkerbeck który dominował w zawodowym windsurfingu przez kilkanaście lat. Warunki pogodowe są tu bardzo dobre przez cały rok. Na wyspie jest kilka znanych spotów windsurfingowych takich jak: Pozo, Salina de Arinaga, Ketchup, Bahia Feliz i Playa del Aquila (rodzinny spot Bjorna). Pasaty wiejące na Wyspach Kanaryjskich dają dużo pewność udanego urlopu windsurfingowego. Kształt Gran Canarii powoduje przyspieszenie wiejących pasatów. Wiatr latem może osiągnąć siłę 30 – 40 węzłów.
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Najbardziej znanym spotem na Gran Canarii jest Pozo. Tu odbywają się zawody Pucharu Świata w wave. Wiatr wieje cross-onshore z siłą 15 – 50 węzłów przez 250 dni w roku. Zwykle używa się żagli 4,2 m. Dla spokojniejszego pływania polecamy spoty Bahia Feliz i Playa del Aquila. W Bahia Feliz działa FANATIC THE BOARDERS CENTER ( w miejsce Clubu Mistral – założonego tu w 1985 roku jako pierwszy z wielu klubów tej znanej sieci). Zimą wiatr wieje wzdłuż brzegu z lewej strony. Na przeciw FBC jest odcinek spokojniejszej wody po czym fale osiągają 1 – 1,5 m wysokości.
Wiecej

ZakwaterowanieWYLOTY CO TYDZIEŃ Z WARSZAWY

Hotel Ifa Beach 3*
Położony przy samej plaży w miejscowości San Augustin. Do FBC ok 6 km.
Cena od 2039 PLN/ 2 posiłki/ 7 nocy

Hotel Ifa Interclub Atlantic 3*
ok. 2 km od centrum SAN AUGUSTIN, na wzgórzu z przepięknym widokiem na ocean i wydmy Maspalomas. Do FBC ok 6 km.
Cena od 2319 PLN/ All Inclusive/ 7 nocy

Więcej ofert na stronie:
http://www.bosporttravel.pl
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl