Szkoła windsurfingu Bo Sport

 

Powrót

Informacje ogólne


Bonaire należąca do Holandii wyspa na Morzu Karaibskim położona jest u wybrzeża Wenezueli i wchodzi w skład Małych Antyli. Na Bonaire udało się zachować piękno natury i uniknąć masowej turystyki. Na 294 km 2 mieszka około 14 000 mieszkańców. Językiem urzędowym jest holenderski, walutą Gulden antylski a stolicą miasto Kralendijk.
Wiecej

Zakwaterowanie


Apartamenty Mangrove, Apartamenty Lac Bay, Apartamenty KonTiki, Studia KonTiki, Villa Lac Bay dla 6 osób, Yellow House dla 6 osób. Sprawdź nasze ceny:
Wiecej

Informacje windsurfingowe


Bonaire jest jednym z bardziej znanych miejsc do windsurfingowego Freestyle. W Sorbon woda jest płaska jak stół i płytka co bardzo ułatwia naukę i doskonalenie tricków freestylowych. Kilku lokalnych windsurferów dzięki doskonałym warunkom panującym na wyspie przebiło się do światowej czołówki Freestylu. Tu odbywają się równie znane zawody: ,,King of the Caribbean” i ,,Pro Kids Freestyle Championship” Niedaleko Sorbon znajduje się spot wave Lac Cai. Spot jest dość rudny dlatego polecamy go tylko dobrze plywającym.
Wiecej

Informacje kitesurfingowe


Na Bonaire jest podział na spoty kitowe i windsurfingowe. Najbardziej znany spot kitowy znajduje się niedaleko Atlantis. Tu też znajduje się większość szkół kitowych. Wiatr wieje od brzegu ale w szkołach można wykupić sprawnie działającą asekuracje.
Wiecej

Spot


Na Boanire znajduje się jeszcze kila spotów windsurfingowych i kitowych takich jak: Baby Beach , Red Slave, Pink Beach, Donkey Beach, No Name Beach, Tolo, Playa Grandi. Wypożyczając auto z latwością można dojechac do każdegowyżej wymienionych spotów by ocenić czy warunki tam panujące są odpowiednie dla mnie. Tak jak wspominaliśmy niektóre plaże są zamknięte dla kita także przed wyjściem na wodę warto sprawdzić dla jakiej dyscypliny przeznaczony jest dany akwen.
Wiecej

spacer
Powrót na poprzednia strone BoSport.pl     Powrót na góre strony BoSport.pl